Czym różnią się od siebie przyczepki?

Przyczepy to nie tylko coś, co można podczepić do samochodu. Równie dobrze mogą być one stosowane także przy ciągnikach, traktorach i innych maszynach rolniczych. Znajda się także specjalistyczne przyczepki motocyklowe oraz rowerowe.

Wypożyczanie różnych przyczepek

błotniki do przyczepkiZdecydowanie przeznaczenie przyczepek to jedna z rzeczy, jakie będzie sprawiać, że się one od siebie różnią. Najpopularniejsze są oczywiście przyczepki do samochodów, montowane na haku z tyłu auta. Taką przyczepką można przewozić bardzo wiele rzeczy. Samochód osobowy ,,udźwignie” meble, materiały budowlane, sprzęt ogrodniczy, małe maszyny i urządzenia, a nawet motocykl. Do samochodu dostawczego można za to podłączyć większą przyczepkę do przewożenia kamieni ogrodowych, ziemi, piachu, czy kory. Te drugie różnią się od pierwszych tym, że posiadają opcję wywrotki, dzięki której rozładunek towarów sypkich jest ułatwiony. Osobną kategorią są przyczepki do przewozy łodzi, samochodów (małe lawety), przyczepy do przewozu ładunków ciężkich i wielkogabarytowych, jak również przyczepki do przewozu zwierząt (np. koni lub psów wystawowych). Przyczepki różnią się nie tylko przeznaczeniem, ale i wyposażeniem. Każda posiada na pewno dobre opony, osie hamowania czy zaczep do haku. Jednak już takie akcesoria jak błotniki do przyczepki, światła, czy inne są opcjonalne.

błotniki do przyczepkiBłotniki nie są wymagane, jednak sprawiają, że zachowuje się większą czystość podczas transportu, a błoto nie chlapie na towar. Zamiast światełek często są za to odblaski, które nie są tak dobre, jak prawdziwa lampka. Wyposażeniem przyczepki może być również plandeka lub zadaszenie. Plandeka jest elastyczna i przepuszcza powietrze, dlatego tez lepiej się sprawdza w przypadku ładunku o nietypowej wysokości i kształcie. Może być także stosowana tam, gdzie ładunek powinien mieć dostęp powietrza, np. ziemia ogrodowa. Zadaszenie stałe jest lepsze wtedy, zależy nam na szczególnej ochronie ładunku. Bez plandeki czy daszku można przewozić ładunek tylko wtedy, kiedy nie boimy się jego uszkodzenia poprzez szkodliwe warunki atmosferyczne. Przyczepki mogą się oczywiście od siebie różnić wielkością. Jest ona zależna zarówno od tego co chcemy przewozić, jak i czym. Wiadomo, że przyczepka do motoru będzie mniejsza, niż przyczepa do traktora. Pojazd musi udźwignąć masę przyczepy i towaru.

Na szczęście dobra wypożyczalnia przyczep będzie miała w swojej ofercie różne produkty, dopasowane do potrzeb klientów. Nie trzeba się wtedy martwić bezpiecznym przewozem ładunków i doborem odpowiedniej propozycji usługowej.